Vianočná kapustnica pre bezdomovcov

V našej farnosti sme aj tento rok pokračovali v peknej tradícií varenia vianočnej kapustnice pre ľudí bez domova a viacpočetné rodiny.

Ráno 23.12.2017 sa na Farskom dvore zišla skupinka farníkov - dobrovoľníkov, aby v kotle uvarila voňavú vianočnú kapustnicu z produktov, ktoré priniesli veriaci.

Sviatky pokoja sa spájajú so štedrosťou a v našej farnosti štedrosť nechýba. Veriaci priniesli klobásky, mäso, sušené hríby, chleba, upečené voňavé perníčky či koláče.

Po úvodnej spoločnej modlitbe s pánom farárom sa asi o 12,00 hod podávala na farskom dvore 45 bezdomovcom kapustnica s chlebom a sladkosťami. Veríme že im chutila , pretože niektorí sa vrátili a vzali si aj na druhý deň.

Chceme sa poďakovať nášmu dlhodobému sponzorovi pánovi Drugdovi za mäso a mäsové výrobky. Poďakovanie patrí aj tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli a tak poslúžili ľuďom bez domova, ktorí sú odkázaní na pomoc iných a ktorí v živote nemali šťastie.

Danka Nagyová.

Foto z akcie: