Výlet na Karanč

Dňa 1.mája sme sa spoločne vybrali ako farské spoločenstvo na výlet aby sme tak prežili spoločne krásny slnečný a požehnaný deň. Ráno sa nas pre farou zišlo 22 kde nás privítal pán farár.Marko.

Následne sme sa presunuli osobnými autami do Galambi, kde sme deň začali svätou omšou , ktorú celebroval pan farár Marko s kaplánom Myroslavom. Na sv. omši sa zúčastnili aj miestní obyvatelia a putníci z pútnického domu.

Po sv. omši sme prešli do Maďarska do Somosko Újfalu, odkiaľ sme podnikli výstup na najvyšší kopec v okolí na Karanč (Karancs 728 m n.m). V úvode nám pán Jožko Dorniak dal výklad k uvedenej trase a potom nás viedol  na vrchol. Pod vrchom sme sa pred Kaplnkou sv.Margity pomodlili na obed "Raduj sa nebies kráľovná" a potom sme už vystúpili na samotný vrchol.

Mnohí sa už nevedeli dočkať "opekáčky", ktorú ráno prisľúbil pán farár a hneď sa pustili do hľadania dreva a prípravy ohňa. Potom sme si všetci spoločne opekali a spoločne sa delili o svoje zásoby. Všetci sme sa kochali aj pohľadom s rozhľadne, ktorá sa nachádza na vrchole.

Po spoločnom fotografovaní, sme sa vydali na spiatočnú cestu. Cestou sme sa zastavili ešte pri prameni sv.Alžbety, kde sme sa občerstvili pramenitou a vyrazili k autam.

Myslím, že sme spoločne ako farské spoločenstvo prežili krásny slnečný Bohom požehnaný deň. Už vopred sa tešíme na ďalšie spoločné akcie.

Fotografie z akcie vo FOTOGALÉRII (klikni na obrázok):

Výlet na Karanč