Modlitba za nenarodené deti

Dušičkové obdobie nás všetkých spája do jednoty modlitby za našich drahých zosnulých.

2. november je tiež aj pamiatkou nenarodených detí, ktoré zomreli pri umelom alebo spontánnom potrate. Tento deň sme sa boli spoločne pomodliť pred nemocnicou v Lučenci. Kráčali sme mestom so zapálenými sviečkami. Pán farár Slavomír Marko viedol modlitbu bolestného ruženca a všetci sme prosili, aby  každý  vo svojom povolaní vydával svedectvo o  dôstojnosti ľudského života od jeho počatia až po prirodzenú smrť.

Vďaka úsiliu všetkých sme zapojení do modlitby za život nepretržite 9 mesiacov. Každý pracovný deň sa pred nemocnicou modlia skupiny z farností Lučenec, Boľkovce, Poltár, Vidiná a Divín. Život je dar od pána Boha a naším poslaním je chrániť ho.

Ďakujeme všetkým, ktorí si zakúpili sviečku  s logom "Sviečka za nenarodené deti" a tak podporili projekty a kampane v oblasti základného ľudského práva - práva na život.

Katarína Urbančoková

Niekoľko fotografií vo FOTOGALÉRII (klikni na obrázok)

Modlitba za nenarodené deti