Ikona Kráľovnej Františkánskej rodiny v Lučenci

Františkánski terciáni

Ikona Kráľovnej františkánskej rodiny vznikla v roku 2018 v Litve pri príležitosti konania  III. europskeho kongresu  Františkánskeho svetského rádu ( OFS) a Františkánskej mládeže  (GiFra).  Do  Ikony sú vložené relikvie  I.  stupňa troch hlavných svätcov   Františkánskej rodiny : sv. Františka , sv. Kláry a sv. Alžbety.

Medzinárodná púť Ikony je koordinovaná Františkánskym svetským rádom  v  Litve, kde bola posvätená 17. marca 2018 a začala svoju  púť. Na Slovensko prišla zo Švajčiarska 17. augusta 2019. Poslaním  Ikony je navštíviť všetky miestne bratstvá OFS a GiFra a propagovať oddanosť františkánskej charizme v Europe.

Do Lučenca  bola Ikona prinesená z fiľakovského bratstva ( ministerkou) dňa 17 . augusta 2019 a prijatá ministrami slovenského a maďarského bratstva  po slov. sv. omši na dvore fary a  za spevu mariánskej piesne v slávnostnom sprievode sme vošli do kostola, kde  prítomní terciári spolu s farníkmi pozdravili slávnym hymnusom  Magnifikát najsvätejšiu Pannu.

K úcte poklone pre veriacich bola  Ikona k dispozícii celú stredu, vo štvrtok pri sv. omšiach ( cez deň bola u maď. br. v Balogu n.Ipl.).

Naše očakávania sa naplnili . Všetci sme odchádzali od Kráťovnej nebies naplnení mílosťami , veselou mysľou , dojatím a pokojom.

V piatok ráno, po sv. omši sme sa  s Kráľovnou Franriškánskej rodiny  rozlúčili  a odviezli ju do miesneho bratstva  - Považská Bystrica  .

Oroduj za nás Kráľovná Františkánskej rodiny. Nech nás žehná Pán, nech nás chráni od zlého, nech nás privedie do života večného !

Jozef Pavílek

Fotografie vo FOTOGALÉRIÍ (klikni na obrázok):

Ikona Kráľovnej Františkánskej rodiny v Lučenci