Poďakovanie dobrovoľníkom.

Charita

Počas zimných mesiacov pomáhali dobrovoľníci z katolíckej, evanjelickej a baptistickej cirkvi aspoň na chvíľu zmierniť každodenný boj s prežitím ľuďom bez domova, varením hustých výdatných polievok. Päť dní do týždňa – od pondelka do piatku, im dobrovoľníci - kuchárky navarili a vydali jedno teplé jedlo s chlebom v priestoroch Mestskej nocľahárne. Jedálniček bol pestrý. Varilo sa až 19 druhov polievok, ktoré im chutili.

Veľmi si na nás zvykli, čakali na svoje teplé jedlo už pred budovou. Často sa stávalo, že si prišli po dupľu, niekedy aj dvakrát. Denne chodilo 17-18 ľudí, keď bolo chladnejšie tak aj 20-22 ľudí. Naša farnosť Lučenec - mesto varila v stredu a štvrtok 35 dní a farnosť Rúbanisko v piatok 17 dní. Varilo sa skutočne z lásky, veď preto im chutilo a boli za misku teplého jedla veľmi povďační.

Aby sa mohlo toľko dní variť, patrí všetkým dobrovoľníkom a dobrodincom veľká vďaka za námahu a za finančné milodary, ako aj za dodanie surovín na varenie. Zvlášť patrí poďakovanie kuchárkam, ktoré sa striedali pri varení polievok.

Všetkým Pán Boh zaplať.

Daniela Nagyová