Farnosť Lučenec

Sviečka za nenarodené deti

 

 V pondelok 2. novembra sa uskutoční 18. ročník celoslovenskej kampane Sviečka za nenarodené deti

 

sviecka za nenarodene deti.png
Organizátorom projektu je Fórum života. Aj naša farnosť sa pripája k tejto iniciatíve a pozývam všetkých, ktorým nie je ľahostajná myšlienka ochrany ľudského života od počatia, aby rozsvietili okná svojich domovov večer 2.11. na sviatok všetkých zosnulých.

 

Okrem vzdelávacieho a duchovného charakteru má teda kampaň aj rozmer solidarity, vďaka ktorej sa rozvíjajú projekty Zachráňme životy, Poradňa Alexis, Centrá konkrétnej pomoci Femina v Leviciach, Prešove a Snine, Sieť pomoci v rámci projektu Medzigeneračná solidarita a ochrana ľudskej dôstojnosti a množstvo ďalších aktivít na poli prevencie, advokácie a konkrétnej pomoci.

 

Tohtoročná kampaň je poznačená pandémiou koronavírusu, ktorá značne skomplikovala fyzickú distribúciu symbolických sviečok po celom Slovensku. Napriek tomu chceme upozorniť na životy nenarodených a preto budete mať možnosť zápaliť aj virtuálnu sviečku na webe kampane (link nižšie).

 

Pri horiacej sviečke si môžete v modlitbe pomyslieť nielen na Vašich drahých zosnulých, ale aj na všetky nenarodené deti.

 

Na každom živote záleží.

 

Viac informácií:

Sviečka za nenarodené deti

www.sviecka.forumzivota.sk.

 

Pri horiacej sviečke si môžete v modlitbe pomyslieť nielen na Vašich drahých zosnulých, ale aj na všetky nenarodené deti

 

Sviečku s príspevkom 1 Euro si môžete zakúpiť počas dňa v našom kostole v meste v predsieni kostola na lavičke.

přesný čas

Nemocnica-kaplnka

Farnosť Rúbanisko

Kostol Krista Kráľa

Farnosť Rúbanisko

Kostol Krista Kráľa

FPC "ANJEL"

FPC Anjel

 

 

 

9 mesiacov za život

9 mesiacov za život

1. Sväté prijímanie

JKS

JKS

Sväté písmo

SP

Obchod Mária

TOPlist