Od 2. novembra je možné sláviť verejné bohoslužby, avšak len s obmedzeniami

Od pondelka 2. novembra 2020 sa obnovuje slávenie verejných bohoslužieb, avšak s limitom 6 osôb.  V našej farnosti bude pri sv. omšiach jedno miesto určené kňazovi, jedno miesto lektorovi, dve miesta veriacim a dve miesta tým, ktorí majú nahlásený úmysel omše. Prosím, aby ste rešpektovali kňaza, ktorý bude dohliadať na tieto nariadenia.

Tým, ktorí sa nedostanú na sv. omšu do kostola, budeme udeľovať sv. prijímanie o 07:00 hod., 07:30 hod., 16:00 hod., 16:30 hod., 17:00 hod. a 17:30 hod.

Kostol bude otvorený po mrežu k modlitbe počas celého dňa a k modlitbe vo vnútri kostola od 10:00 hod. do 11:00 hod. (pondelok až piatok) a každý deň od 15:00 hod. do večernej sv. omše. Limit pre počet prítomných v chráme pre osobnú modlitbu v jednom okamihu je daný rozlohou chrámu: počet prítomných nesmie prekročiť jednu osobu na 15 m² plochy chrámu, v našom chráme to je max. 20 ľudí.

Spovedať budeme pred každou sv. omšou.

Pri vstupe do kostola bude potrebné preukázať sa:

a) potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu vykonaným od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 (alebo počas trvania zákazu vychádzania)

b) certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva SR s negatívnym výsledkom antigénového testu certifikovaného na území EÚ na ochorenie COVID-19 vykonaným od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 subjektom podieľajúcim sa na celoplošnom testovaní „Spoločná zodpovednosť“.

Ďalej je potrebné dodržať tieto nariadenia:

1. V prípade vzniku akútneho respiračného ochorenia, je osoba povinná zostať v domácej izolácii.

2. Ak sa u osoby prejavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, treba telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára a opustiť miesto hromadného podujatia.

3. Zákaz podávania rúk.

- Otcami biskupmi je udelený dišpenz od osobnej účasti na sv. omši až do odvolania. V takomto prípade je potrebné s náležitou úctou a pozornosťou sledovať sv. omšu v televízii, alebo počúvať v rádiu.

Povzbudzujem sledovať sv. omše v televízii a počúvať v rádiu. Dávam Vám do pozornosti:

• TV LUX vysiela sväté omše v nedele o 10:00 hod. a 18:30 hod.
              Od pondelka do soboty o 07:00 hod. a 18:30 hod.

• Rádio Lumen: vždy o 08:30 hod. a 18:00 hod.

• Rádio Mária Slovensko: v nedeľu o 09:00 hod. a 16:30 hod.,
              pracovné dni: 11:00 hod. a 18:00 hod., sobota: 08:00 hod. a 16:30 hod.

Kto bude mať záujem počas dňa o individuálne vyslúženie sv. spovede alebo o prijatie sv. prijímania, nech sa vopred nahlási a dohodne čas s kňazom na tel. číslach:

Slavomír Marko, adm.: 0905 459 332;

Peter Manko, kaplán: 0917 390 554.