Dôležitý hlas našich pastierov - otcov biskupov

Od 1. januára 2021 je na Slovensku úplne znemožnená účasť na verejných bohoslužbách. Duchovná blízkosť kňazov svojim veriacim sa pre verejných predstaviteľov stala zbytočnosťou. Ľudia si môžu v súlade s vyhláškou o výnimkách vybaviť veci po rôznych úradoch, zájsť do opravovne bicyklov, okuliarov, autoservisov a najnovšie na otvorené tržnice. Do chrámov za účelom sv. spovede, sv. prijímania alebo na farský úrad na duchovný rozhovor s kňazom pri rešpektovaní rovnakých hygienických predpisov ako pre iné úrady, nie je možné ani len v obmedzenom spôsobe. Vítame a plne podporujeme vyjadrenie predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislava Zvolenského, ktorý v mene všetkých otcov biskupov na to upozorňuje vo svojom liste. Prečítajte si ho môžete v nasledovnom linku: