CELOSVETOVÁ MODLITBOVÁ REŤAZ RUŽENCA V MÁJI

Pápež František vyzýva na spoločnú modlitbu ruženca v mesiaci máj. Na každý deň je pripravený jeden konkrétny modlitebné úmysel v kontexte celosvetovej pandémie. Každý deň o 18:00 sa tak bude možné pripojiť k tejto jednotnej mariánskej modlitbe za koniec pandémie aj prostredníctvom priameho prenosu oficiálnych kanálov vatikánskych médií, napr. www.pcpne.va

Modlitebné úmysly pápeža Františka na jednotlivé dni v mesiaci máj:

1.  Za všetkých zosnulých

2. Za všetkých, ktorí sa nemohli rozlúčiť so svojimi milovanými zosnulými

3. Za všetkých nakazených koronavírusom a všetkých chorých

4. Za všetky tehotné ženy a ich nenarodené deti

5. Za všetky deti a dospievajúcich

6. Za všetkých mladých ľudí

7. Za všetky rodiny

8. Za všetkých pracovníkov médií

9. Za všetkých seniorov

10. Za všetkých ľudí s postihnutím

11. Za všetkých chudobných, ľudí bez domova a tých, ktorí sa nachádzajú v ekonomickej núdzi

12. Za všetkých, ktorí žijú sami, a tých, ktorí stratili nádej

13. Za všetky väznených

14. Za všetkých vedcov a inštitúcie lekárskeho výskumu

15. Za všetkých migrantov

16. Za všetky obete násilia a obchodovania s ľuďmi

17. Za všetkých svetových predstaviteľov a vedúcich medzinárodných organizácií

18. Za všetkých lekárov a zdravotné sestry

19. Za všetkých ľudí vo vojne a za svetový mier

20. Za všetky lekárnikov a zdravotnícky personál

21. Za všetkých sociálnych pracovníkov

22. Za všetkých dobrovoľníkov

23. Za všetkých policajtov, vojakov a hasičov

24. Za všetkých, ktorí poskytujú základné služby

25. Za všetkých učiteľov, študentov a pedagógov

26. Za všetkých pracujúcich a podnikateľov

27. Za všetkých nezamestnaných

28. Za Svätého Otca, biskupov, kňazov a diakonov

29. Za všetkých zasvätených mužov a ženy

30. Za Cirkev

31. Za ukončenie pandémie a obnovu nášho sociálneho a ekonomického života

Tridsať pútnických miest po celom svete

Pápež František modlitbu v spojení s veriacimi celého sveta začne 1. mája a bude sa modliť u Madony del Soccorso (čiže Panny Márie Pomocnice) v Ríme. Dňa 31. mája potom pápež František túto modlitbovú reťaz uzavrie z významného miesta vo vatikánskych záhradách.

K modlitbe ruženca bolo vybraných tridsať pútnických miest rozptýlených po celom svete, jedno pre každý deň v mesiaci. Ide o tieto kostoly:

Panny Márie v anglickom Walsinghamu, Ježiša Spasiteľa a Matky Márie v Nigérii, Panny Márie Čenstochovskej v Poľsku, bazilika Zvestovania v Nazarete v Izraeli, Panny Márie Ružencovej v Južnej Kórei, Panny Márie z Aparecida v Brazílii, Panny Márie pokoja a Šťastnej cesty na Filipínach, Panny Márie Lujanskej v Argentíne, v talianskom Lorete, Panny Márie v írskom Knocku, Panny Márie Chudobných v belgickom Banneux, Panny Márie Africkej v Alžírsku, Panny Márie Ružencovej v portugalskej Fatime, Panny Márie Uzdravujúcej v Indii, Panny Márie Kráľovnej pokoja v bosnianskom Medžugorí, Katedrála Panny Márie v Austrálii, Bazilika Nepoškvrneného počatia v Spojených štátoch, Panny Márie Lurdskej vo Francúzsku, Meryem Ana v Turecku, Panny Márie Milosrdnej v Cobre na Kube, Panny Márie v japonskom Nagasaki, Panny Márie v španielskom Montserrate, Notre-Dame- du-Cap v Kanade, národná svätyňa Panny Márie ta 'Pinu na Malte, Panny Márie Guadalupskej v Mexiku, Matky Božej v ukrajinskej Zarvanycji, Čiernej Madony z nemeckého Alt Otting, Panny Márie Libanonskej a Panny Márie Ružencovej v talianskych Pompejach.

V našej farnosti sa zapojíme k iniciatíve Sv. Otca Františka pri spoločnej modlitbe ruženca v kostole. Pripojme tieto úmysly aj k svojim súkromným modlitbám ruženca vo svojich domácnostiach. Vopred Pán Boh zaplať.