Chyba
  • JFolder: :súbory: Cesta nie je adresár. Cesta: /data/www/fara/lucenec/images/fotogal/kaplnka1
Poznámka
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/fotogal/kaplnka1

1. Výročie posvätenia kaplnky Panny Márie Lurdskej

Na nádvorí Domu sociálnych služieb (DSS) Libertas v Lučenci sa v sobotu 23. 8. 2014 konala malá slávnosť – 1. výročie posvätenia kaplnky Panny Márie Lurdskej. Kaplnka bola postavená v r. 2013 z iniciatívy pani Dariny Urbančokovej, pracovníčky DSS, ktorá bola aj teraz hlavnou organizátorkou podujatia. Na podujatí boli prítomní: Alexandra Pivková, primátorka mesta, Pavol Baculík, viceprimátor mesta, Ľubica Polláková, riaditeľka DSS a mnoho ďalších hostí a veriacich.

Slávnosť sa začala modlitbou posvätného ruženca, za ktorou nasledovali loretánske litánie. O 15-ej hodine bola na programe slávnostná svätá omša, ktorej hlavným celebrantom bol lučenský pán farár Peter Fábian. Na sv. omši boli prítomní aj títo kňazi: Tomáš Székely, Jozef Motýľ, Viliam Paulíček, Marián Feledi, Ivan Ondrej Kaličiak a Peter Vlasatý. Pán farár Fábian vo svojej kázni poukázal na to, ako je osožné s detinskou dôverou a čistým svedomím prosiť Pannu Máriu, Božiu matku o príhovor, aby nás Všemohúci, na našej nie vždy ľahkej životnej púti,  požehnával.

František Mihály

{gallery}kaplnka1{/gallery}