Modlitba – deviatnik ku sv. Rite.

Ženy modliace sa deviatnik sv.Rity

Svätá Rita z Cascie je známa a uctievaná nielen v Taliansku, ale aj u nás na Slovensku.

Žila v 15. stor. a je patrónkou manželov v ťažkých bezvýchodiskových situáciách. Poznáme ju s tŕňom na čele ako stigmu jedného z tŕňov Kristovej koruny. Viedla hlboko duchovný život sprevádzaný pomocou chudobným a trpiacim. Jej modlitby ako aj orodovania boli Bohom vypočuté .

Pre nás je sv. Rita vzorom v mnohých situáciách. O jej orodovanie prosia mladí, matky, manželia, chorí, ale aj zasvätené osoby, kňazi a rehoľníci. Určite by rozumela každému z nás, lebo jej život bol ozaj pestrý.

Aj v našej farnosti sme sa modlili od 14.5. do 22.5. deviatnik a ruženec ku  sv. Rite. Na konci deviatnika si veriaci pri slávnostnej sv. omši uctili  bozkom relikviu sv. Rity. Veríme, že vytvoríme ešte  väčšie spoločenstvo, ak sa do tejto modlitby zapojí viacej veriacich a naše modlitby a prosby na príhovor sv. Rity budú vypočuté.

Daniela Nagyová