Misijná nedeľa - 24. október 2021

 

Misijná nedeľa

 

         Nedeľu 24. októbra budeme vo všetkých kostoloch na Slovensku sláviť ako Misijnú nedeľu. Chceme si uvedomiť a vnímať, že Cirkev je viac ako náš kostol, do ktorého pravidelne chodíme, je viac, ako naša farnosť. Cirkev je celosvetové spoločenstvo. Na celom svete je celkovo 2500 diecéz, z ktorých sa viac ako 1100 nachádza v najchudobnejších častiach sveta. Každý rok vznukne 10 nových diecéz a 10 nových kňazských seminárov v misijných krajinách.

 

           Misijnú nedeľu slávia farnosti celého sveta, aj tie najchudobnejšie. Je to najstaršia a najväčšia akcia solidarity na celom svete. Motto tohtoročnej Misijnej nedele je citát z knihy Skutkov apoštolov: "Lebo my nemôžeme nehovoriť o tom, čo sme videli a počuli " (SK 4,20). Na Slovensku sa tento rok upriamujeme na Keňu, kde budú zaslané prostriedky z finančnej zbierky na Misijnú nedeľu. Viac sa o Misijnej nedeli a aktivitách Pápežských misijných diel na Slovensku môžete dozvedieť z časopisu Svetové misie, ktoré si zdarma môžete vziať zo stolíka v našom kostole. Taktiež ponúkam link zo stránky Pápežských misijných diel, kde nájdete všetky potrebné informácie k Misijnej nedeli a mnohých ďalších aktivitách.
 
 
Našu farnosť navštívi na Misijnú nedeľu salezián don Štefan Kormančík, SDB, delegát pre saleziánske misie, ktorý bude celebrovať sv. omše v sobotu večer 23. 10. o 18:00 hod. a v nedeľu 24. 10. o 07:30 hod. a 10:00 hod. V nedeľu poobede o 15:00 hod. sa pomodlíme ruženec za misie a po ňom nám porozpráva o svojej skúsenosti s misiami v Afrike.
 
 

přesný čas

Nemocnica-kaplnka

Farnosť Rúbanisko

Kostol Krista Kráľa

Farnosť Rúbanisko

Kostol Krista Kráľa

FPC "ANJEL"

FPC Anjel

 

 

 

9 mesiacov za život

9 mesiacov za život

1. Sväté prijímanie

JKS

JKS

Sväté písmo

SP

Obchod Mária

TOPlist